Skip navigation EPAM

EPAM Polska celebruje Międzynarodowy Dzień Kobiet

Aktualność:

Inspirujące spotkania i prezentacje, kreatywne warsztaty oraz możliwość wymiany doświadczeń z kobietami z całego świata – to tylko wybrane atrakcje, z jakich korzystali EPAMersi i EPAMerki z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Celebrowanie tego wydarzenia było możliwe dzięki wsparciu, jakie EPAM okazuje różnorodnym grupom społecznym, umożliwiając wszystkim zatrudnionym osobom równy rozwój w świecie IT oraz dostęp do innowacyjnych technologii. 

Przewodnia myśl tegorocznego Międzynarodowego Dnia Kobiet dotyczyła zagadnienia “Inspire Inclusion”. - Naszym celem jest inspirowanie pracowniczek i pracowników, aby w pełni zrozumieli i docenili, jak dużą wartością w naszej organizacji są kobiety. Ponadto, chcemy zachęcać kobiety do zwiększania widoczności swoich działań, a także budowania poczucia przynależności i sprawczości - mówi Radosław Świętoń, Head of People w EPAM Polska. 

Women in IT Meetup oraz "Women’s Branches”

Osoby celebrujące Dzień Kobiet mogły skorzystać z bogatej oferty przygotowanych dla nich wydarzeń, które zostały zainaugurowane 8 marca i trwały przez kolejny tydzień. 

W tym czasie odbył się quiz wiedzy na temat współczesnych liderek, a także wystąpienia kobiet, które opowiedziały o swoich sukcesach oraz innowacyjnych projektach, nad którymi pracują. EPAMerki podzieliły się również doświadczeniem w ramach swoich ścieżek kariery i dały wskazówki osobom, które zastanawiają się nad rozszerzeniem własnych kompetencji zawodowych. 

Ponadto, w Krakowie odbył się Women in IT MeetUp, podczas którego pracowniczki i pracownicy, a także osoby z zewnątrz wzięły udział w eksperckich spotkaniach na temat technologicznych innowacji, zrównoważonej mody oraz inkluzywnej komunikacji. 

W głównej siedzibie firmy miała również miejsce pierwsza edycja projektu “Women’s branches” integrującego EPAMerki, które wspólnie chcą rozwijać się i wzmacniać swoją pewność siebie. 

Warsztaty DIY, czyli EPAM dba o wellbeing

Międzynarodowy Dzień Kobiet był także wyjątkową okazją do pobudzenia kreatywności podczas serii warsztatów DIY. W czasie organizowanych przez utalentowane EPAMerki spotkań, uczestniczki tworzyły piękne kwiaty z klocków LEGO, malowały, tworzyły prace na drutach oraz obrazy z naturalnych materiałów. Dopełnieniem wydarzenia były warsztaty #IAmRemarkable, których cel polegał na dodaniu kobietom pewności siebie i ćwiczeniu technik autoprezentacji.  

- EPAM, jako inkluzywne środowisko pracy, wyznacza standardy w zakresie równego dostępu do wiedzy i nowoczesnej technologii. Wierzę, że prowadzone przez nas inicjatywy pomogą w tworzeniu bardziej otwartego dla mniejszości świata - dodaje Radosław Świętoń. 

Dowiedz się więcej o inicjatywach ESG EPAM.