Skip navigation EPAM

Kampania EPAM Poland Green Sweep nagrodzona w konkursie Olivia Prize

Aktualność:

Kampania EPAM Poland Green Sweep 2023 została nagrodzona w konkursie Olivia Prize, w kategorii Olivia Eco. Tym samym jury dostrzegło działania wolontariuszy EPAM Gdańsk na rzecz poprawy środowiska naturalnego, a także ich zaangażowanie związane z integracją lokalnej społeczności. 

W inicjatywę EPAM Poland Green Sweep zaangażowało się kilkudziesięciu pracowników z gdańskiego oddziału firmy. Łącznie, podczas kilku spotkań, zebrali niemal pół tony śmieci w takich rejonach miasta jak Orunia Górna, Lawendowe Wzgórza oraz Jaśkowa Dolina. 

Razem w trosce o czyste środowisko

Kampania EPAM Poland Green Sweep, czyli “Zielone zamiatanie z EPAM Polska”, miała na celu edukację ekologiczną w zakresie segregacji śmieci, wsparcie kultury odpowiedzialności za środowisko oraz wspólne sprzątanie dzikich wysypisk śmieci. Poprzez inicjatywę Green Sweep EPAM Polska dąży do poprawy jakości środowiska naturalnego, a oprócz akcji sprzątania śmieci, organizuje konkursy edukacyjne oraz integruje lokalne społeczności.

Łącznie, podczas 16 wydarzeń zorganizowanych w największych miastach w całej Polsce, wolontariusze zebrali niemal dwie tony odpadów. W inicjatywę Green Sweep mógł zaangażować się każdy pracownik - jako uczestnik akcji lub koordynator. Wolontariusze zgłaszali potrzebę posprzątania wybranego przez siebie obszaru miasta, a zespół komunikacji wewnętrznej EPAM pomagał regionalnym koordynatorom w budowaniu drużyn i wewnętrznej promocji wydarzeń. Podczas kampanii Green Sweep pracownicy udowodnili, że każdy z nas jest ważny i ma wpływ na stan środowiska.

Wyjątkowe podejście do zarządzania

- Nagroda w konkursie Olivia Prize to kolejny dowód na to, że mamy fantastycznych wolontariuszy, a to co robimy, ma sens i jest widoczne - mówi Radosław Świętoń, Head of People EPAM Polska. 

Projekt Green Sweep pokazuje również wyjątkowe podejście EPAM w obszarze zarządzania talentami.  
- Skupiamy się na kształtowaniu kompetencji liderskich poprzez zachęcanie pracowników do wcielania się w różne role, np. koordynatorów projektów ESG. Każdy EPAMer może zostać liderem lub sprawdzić się na pozycji osoby współorganizującej projekt. Zdobyte w ten sposób doświadczenie może wykorzystać w rozwoju swojej kariery zawodowej – dodaje Radosław Świętoń.

Kampania EPAM Poland Green Sweep doskonale wpisuje się w strategię ESG przyjętą przez firmę EPAM, która zakłada realizację szeregu działań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Poprzez tego typu proekologiczne inicjatywy pracownicy EPAM Polska mają wpływ na poprawę środowiska oraz tworzenie przyjaznego świata dla przyszłych pokoleń.   

Dowiedz się więcej o inicjatywach ESG EPAM.