Skip navigation EPAM

EPAM Warszawa sadzi 1000 drzew symbolizujących rozwój firmy

Aktualność:

Przedstawiciele EPAM Systems, Inc., wiodącej firmy świadczącej usługi transformacji cyfrowej i inżynierii produktów, zasadzili 1000 drzew, symbolizujących kamień milowy w rozwoju EPAM Warszawa, jakim jest stworzenie 1000 miejsc pracy.

- Sadzenie drzew spotkało się z dużym zainteresowaniem naszych pracowników, którzy z entuzjazmem wyrażali swoje wartości podczas akcji. EPAM jest cenionym pracodawcą na warszawskim rynku IT - zatrudnia w stolicy ponad 1000 pracowników i stale się rozwija - mówi Michał Molenda, Dyrektor warszawskiego oddziału EPAM Systems.

EPAMersi zasadzili drzewa na terenie Nadleśnictwa Siedlce, które terytorialnie należy do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie. Wybór lokalizacji wiązał się z koniecznością przeprowadzenia nasadzeń uzupełniających oraz odmładzających istniejący drzewostan. Eksperci z Dotlenieni.org zakładają, że jedno zdrowe 10-metrowe drzewo produkuje średnio około 118 kg tlenu rocznie, natomiast człowiek zużywa go 176 kg. Za kilka lat, kiedy sadzonki z Nadleśnictwa Siedlce podrosną, będą produkowały niemal 118 000 kg tlenu rocznie i zaspokoją potrzeby około 670 osób. 

- Zaangażowałem się w sadzenie drzew, aby poznać nowych ludzi i dobrze się bawić. Chciałem choć na chwilę wyjechać z miasta i zobaczyć bardziej naturalną stronę Polski. Cieszę się, że udało mi się to wszystko osiągnąć podczas jednego wydarzenia - mówi Amal, który miesiąc temu dołączył do EPAM Warszawa.

Projekty IT dla globalnych liderów

EPAM Warszawa działa od 2016 roku. Biuro firmy znajduje się przy ulicy Grzybowskiej, co zapewnia wygodny dojazd z całej stolicy. Specjaliści z Warszawy tworzą rozwiązania IT dla światowych liderów wielu kluczowych sektorów rynku, m.in. high-tech, retail & distribution, media & entertainment, a także firm z sektora finansowego i zdrowotnego. 

Spółka jest obecna w Polsce od 11 lat, a jej główna siedziba mieści się w Krakowie. Oprócz Warszawy i stolicy Małopolski, oddziały EPAM działają w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. W tych 5 miastach pracuje łącznie ponad 6000 osób.

Nieustanny rozwój i dobra zabawa

- W EPAM dbamy o ciągły rozwój naszych pracowników i umożliwiamy im zdobywanie wiedzy. Nasz wewnętrzny dział Learning&Development stale aktualizuje i rozszerza programy szkoleniowe i edukacyjne. Dzięki temu pracownicy mogą pogłębiać swoją wiedzę merytoryczną, brać udział w szkoleniach technologicznych oraz korzystać z kursów podnoszących kompetencje przywódcze. Konkurencyjne możliwości zatrudnienia w połączeniu z dostępem do ciekawych projektów sprawiają, że EPAM jest atrakcyjnym globalnym pracodawcą – dodaje Michał Molenda.

W tym roku EPAM znalazł się na liście Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce, opublikowanej przez Great Place to Work Institute Polska, a także drugi rok z rzędu zwyciężył w badaniu AudIT organizowanym przez Magazyn Computerworld, zdobywając tytuł „Najlepsze Miejsce Pracy w IT w Polsce”. Firma EPAM Poland otrzymała również wyróżnienie Friendly Workplace 2022

EPAM prowadzi obecnie w Polsce kilkaset procesów rekrutacyjnych, zarówno na stanowiska hybrydowe, jak i w pełni zdalne. Firma aktywnie poszukuje specjalistów Java, JavaScript, .NET, Python, a także testerów oprogramowania (QA), ekspertów DevOps/Cloud i Big Data, jak również Project i Delivery Managerów.

Aby zobaczyć wolne stanowiska w EPAM Polska, odwiedź stronę epamfuture.pl