Skip navigation EPAM

W Katowicach rośnie nowy las: EPAMersi sadzą 1000 drzew

Aktualność:

W trosce o czyste środowisko pracownicy firmy EPAM Polska we współpracy ze startupem Dotlenieni.org oraz regionalnymi oddziałami Nadleśnictwa i Zarządu Zieleni zasadzili 1000 drzew na terenie osiedla Witosa w Katowicach.

- Ochrona środowiska jest bardzo ważna dla naszych pracowników, którzy chętnie angażują się w działania na rzecz lokalnej społeczności - nie tylko w Katowicach, ale również w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie, gdzie mamy biura. Spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odzewem, zainteresowaniem i wysoką partycypacją w tej inicjatywie - mówi Dawid Niedzwiedz, Head of EPAM Katowice. 

Jedno zdrowe 10-metrowe drzewo produkuje średnio około 118 kg tlenu rocznie, podczas gdy człowiek zużywa go 176 kg. Nowo posadzone drzewa po wyrośnięciu wyprodukują tlen dla mieszkańców województwa śląskiego. - Za kilka lat, gdy sadzonki z Nadleśnictwa Katowice podrosną, będą produkowały niemal 118 ton tlenu na rok, zaspokajając potrzeby około 670 osób. Ponadto, jedno dorosłe drzewo pochłania rocznie 6-7 kg CO2, a jeden hektar lasu równoważy roczną emisję spalin czterech samochodów osobowych – informuje Krystian Ławreniuk z Dotlenieni.org.

Odbudowujemy lasy i sadzimy coraz więcej drzew

Sadzenie drzew na osiedlu Witosa to nie pierwsza tego typu akcja, w której wzięli udział pracownicy EPAM Polska. W zeszłym roku firma zakupiła 1000 sadzonek drzew, a pracownicy wspólnie zasadzili je we wrocławskiej dzielnicy Osobowice. EPAM był również partnerem projektu Do nasadzenia 2021. Podczas tej akcji pracownicy-wolontariusze z Gdańska razem z kolegami z innych trójmiejskich firm zasadzili niemal 90 000 drzew, dzięki czemu wykonali ważny krok w kierunku odbudowy lasu w Nadleśnictwie Lipusz. W tym roku, oprócz akcji w Katowicach, EPAMersi zasadzili 1000 drzew we Wrocławiu oraz 1000 w Siedlcach.

Rozwiązania IT dla wiodących firm

Firma EPAM Katowice, zlokalizowana w kompleksie Silesia Business Park, działa od 2016 roku i zatrudnia obecnie ponad 300 osób. Lokalizacja umożliwia sprawny dojazd do pracy z całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Eksperci ze Śląska tworzą rozwiązania IT dla wiodących firm z sektora finansowego i ubezpieczeniowego, branży medialnej, dostawców usług telekomunikacyjnych, systemów prognozowania pogody i wielu innych. 

– EPAM to miejsce stałego wzrostu i rozwoju. Inwestujemy w edukację EPAMersów na każdym etapie ich kariery, zachęcając do udziału w wewnętrznych programach nastawionych nie tylko na rozwój umiejętności technicznych, ale również menedżerskich i miękkich. Każdy EPAMer ma jasno określoną ścieżkę rozwoju oraz możliwości awansu, co wyróżnia naszą firmę spośród lokalnych pracodawców – dodaje Dawid Niedzwiedz. 

EPAM Systems działa w Polsce od 11 lat i obecnie zatrudnia ponad 6000 osób w pięciu miastach w kraju. Poza Katowicami EPAM posiada biura w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie.

EPAM Katowice aktywnie rekrutuje specjalistów Java, JavaScript, .NET, Python, testerów oprogramowania (QA), ekspertów DevOps/Cloud i Big Data, a także Project and Delivery Managerów. Poza IT, EPAM Katowice prowadzi również rekrutacje w obszarach Supply Chain oraz Accounting.

Aby dołączyć do zespołu EPAM, przejrzyj dostępne stanowiska i aplikuj.