Skip navigation EPAM

EPAM z tytułem Najlepszego Miejsca Pracy w Polsce 2022!

Aktualność:

EPAM Polska znalazł się na liście Najlepszych Miejsc Pracy ogłoszonej 27 maja przez Great Place to Work Polska. To pierwszy raz, kiedy firma wzięła udział w badaniu prowadzonym przez instytut i zarazem zadebiutowała na liście najlepszych pracodawców w kraju.  

W tegorocznej edycji konkursu Great Place to Work do badania zgłosiło się 140 firm, a 44 z nich zostały wyróżnione tytułem Najlepszych Miejsc Pracy™ Polska 2022. EPAM zajął 6. miejsce wśród przedsiębiorstw zatrudniających ponad 500 pracowników. Dodatkowo, firma otrzymała tytuł Rzecznika Standardu Etyki. 

Badania wskazują, że 87% pracowników EPAM potwierdza, iż pracuje w świetnym miejscu pracy, aż 92% uważa, że firma przestrzega zasad etycznych. Ludziom w EPAM pracuje się dobrze także dlatego, że liderzy zwracają uwagę na ich potrzeby - 88% zgodziło się z twierdzeniem, że menedżerowie widzą w nich nie tylko pracowników, ale po prostu ludzi. Pracownicy docenili również kulturę organizacyjną - aż 89% z nich deklaruje, że jest dumna ze swojego miejsca pracy i chętnie się tą dumą podzieli z innymi. 

Metodologia Great Place to Work polega na wnikliwym wysłuchaniu głosu pracowników i stanowi rozwinięcie modelu zaufania. Pozwala upewnić się, że każdy pracownik – bez względu na to, kim jest i co robi dla firmy – ocenia swoje doświadczenia w pracy jako pozytywne. O miejscu na liście decyduje przede wszystkim wynik ankiety pracowniczej (wskaźnik zaufania -Trust Index™). Na finalną ocenę ma także wpływ wyniku audytu kulturowego (Culture Audit™), którego wiodącymi obszarami są: skuteczne przywództwo, powszechna innowacyjność oraz wartości.