Skip navigation EPAM

Svitlana Pshenychna nagrodzona w konkursie “Gwiazda Możliwości”

Aktualność:

Svitlana, Project Manager w EPAM Polska, zdobyła główną nagrodę w konkursie “Gwiazda Możliwości”, w kategorii “Bohaterska uchodźczyni”. O wynikach konkursu zadecydowało niezależne jury, a werdykt został poprzedzony głosowaniem publiczności. 

Nagroda miała na celu uhonorowanie poświęcenia i starań kobiet na rzecz ukraińskiej społeczności. Gdy wybuchła wojna w Ukrainie, mieszkająca wówczas w okolicach Irpienia i Buczy Svitlana Pshenychna otworzyła schronisko dla uchodźców. Aktualnie organizuje i angażuje się w różne akcje charytatywne, m.in. była koordynatorką akcji “EPAMisie for Ukrainian Kids”.

- Kiedy zobaczyłam maila z informacją, że jestem w finałowej trójce, ucieszyłam się, że prawdopodobnie zajmę drugie lub trzecie miejsce. Zwycięstwo bardzo mnie zaskoczyło. Pochodzę z Ukrainy i pomagam Ukraińcom, ale to uznanie w Polsce – kraju, który aktywnie wspiera mój kraj podczas wojny – jest czymś wyjątkowym - opowiada Svitlana Pshenychna.

Inspiracja dla całego zespołu

- Jestem bardzo szczęśliwy z powodu przyznanego Svitlanie wyróżnienia i uważam, że nagroda jest w pełni zasłużona. Svitlana, inicjując różne akcje charytatywne, udowodniła, że siła i determinacja jednego człowieka może odmienić życie wielu osób. Jej charyzma jest dużą inspiracją dla całego naszego zespołu - mówi Radosław Świętoń, Head of People w EPAM Polska. 

Nagroda nie jest pierwszym wyróżnieniem przyznanym EPAMerce w ostatnim czasie. Niedawno zespół projektantów z EPAM, pod przywództwem Natalii Savchenko, awansował do finału konkursu NASA MarsXR2 Challenge. Finaliści, wybrani przez ekspertów z NASA, opracowali wizję podejścia do zbierania próbek skał na Marsie.

EPAM Systems jest wiodącą firmą świadczącą usługi transformacji cyfrowej i inżynierii produktów, która obsługuje klientów w ponad 50 krajach na sześciu kontynentach. EPAM działa w Polsce od 12 lat. Oddziały firmy są zlokalizowane w pięciu miastach: Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Warszawie i Wrocławiu.