Skip navigation EPAM

EPAMersi na kajakach oczyścili Wisłę z odpadów

Aktualność:

Pracownicy EPAM Polska pływali na kajakach po Wiśle i oczyszczali jej nabrzeża. W wydarzenie zaangażowało się 40 wolontariuszy z krakowskiego oddziału firmy, którzy zebrali niemal 100 kilogramów odpadów.

Wśród znalezisk dominowały papierki po produktach spożywczych i niedopałki papierosów. EPAMersi wyłowili również z wody stare deski, części ogumienia samochodowego, a nawet kosiarkę! 

Akcja „Paddle for the rivers” odbyła się już po raz drugi z rzędu – w zeszłym roku 120 wolontariuszy EPAM Polska usunęło ponad 200 kilogramów śmieci z krakowskich i warszawskich odcinków Wisły, a także z gdańskich kanałów Motławy.

Zielone zamiatanie z EPAM Polska

Oprócz zbierania odpadów, istotnym elementem akcji był również jej wymiar edukacyjny. Spływowi kajakowemu towarzyszyło krótkie szkolenie dotyczące bezpieczeństwa na wodzie oraz mikroplastiku, które poprowadził Dominik Dobrowolski, ekolog i organizator „Akcji Czysta Wisła”.  

– Troska o środowisko to jeden z podstawowych filarów ESG w EPAM. W jego ramach działa wolontariat pracowniczy angażujący osoby, którym leży na sercu dobro planety. Aktualnie w naszej firmie trwa akcja „EPAM Poland Green Sweep”, dzięki której każdy pracownik może zgłosić potrzebę posprzątania wybranego przez siebie obszaru miasta. Firma pomaga koordynatorom w budowaniu drużyn i wewnętrznej promocji wydarzeń. Tego typu inicjatywy organizujemy we wszystkich lokalizacjach EPAM w Polsce, pokazując tym samym, że każdy z nas ma wpływ na stan środowiska, w którym żyje – mówi Radosław Świętoń, Head of People w EPAM Polska.

Sadzą drzewa i wspierają najmłodszych

Zaangażowanie EPAM w społeczną odpowiedzialność biznesu ma na celu edukację oraz poprawę jakości życia dzieci i dorosłych we współpracy z organizacjami lokalnymi i krajowymi. W ramach działań z Fundacją Hearty eksperci-wolontariusze zapoznają młodzież z programowaniem i nowymi technologiami.  W tym roku firma otrzymała nagrodę „Twórca zieleni, Global Green Business” za posadzenie co najmniej 1000 drzew - łącznie, tylko w 2022 roku, EPAM zasadził 3000 nowych drzew w Katowicach, Wrocławiu, a także okolicach Warszawy. 

Dowiedz się więcej o inicjatywach ESG EPAM i zobacz aktualne oferty pracy