Skip navigation EPAM

EPAM Polska rozpoczął wiosenną edycję Programu eKids

Aktualność:

EPAM Polska wystartował z kolejną edycją Programu eKids, dzięki któremu dzieci poznają podstawy programowania oraz dowiadują się, na czym polega praca związana z nowymi technologiami. 

Program eKids jest globalną inicjatywą EPAM Systems, którego ideą jest zachęcenie dzieci EPAMersów w wieku 6-12 lat do rozwoju w zakresie inżynierii oprogramowania. Podczas spotkań eksperci – wolontariusze EPAM Polska dzielą się swoją wiedzą z zakresu kodowania i uczą podstaw programowania w języku Scratch. 

Nowa generacja inżynierów

Aktualna edycja programu jest wyjątkowa – bierze w niej udział ponad 250 dzieci oraz ponad 70 trenerów z Krakowa, Gdańska, Katowic, Warszawy i Wrocławia.  

– Z przyjemnością obserwuję rozwój inicjatywy eKids w Polsce oraz fakt, że z roku na rok uczestniczy  w niej coraz więcej dzieci. Nowe technologie są bez wątpienia przyszłością systemu edukacji, dlatego EPAM udostępnia swoją ekspercką wiedzę i bierze aktywny udział w procesie kształcenia dzieci w tym obszarze. W programie eKids skupiamy się na tym, aby już od najmłodszych lat oswajać dzieci z branżą IT  i rozwijać ich kreatywność, tak aby za kilkanaście lat mogły osiągać sukcesy, wykonując zawody przyszłości związane z nowymi technologiami – mówi Radosław Świętoń, Head of People w EPAM Polska. 

Ubiegłoroczną, polską edycję Programu eKids ukończyło ponad 130 dzieci, a w przygotowanie i prowadzenie zajęć zaangażowało się ponad 30 wolontariuszy. Polska edycja Programu liczy już ponad 380 młodych absolwentów.    

Dowiedz się więcej o inicjatywach ESG EPAM.

Chcesz dołączyć do naszego zespołu w EPAM? Zobacz oferty.