Skip navigation EPAM

EPAM Poland eKIDS Science Day wprowadza dzieci w świat IT

Aktualność:

Zajęcia z robotyki, stoisko z wirtualną rzeczywistością i pokazy druku 3D to tylko niektóre z atrakcji, w których uczniowie Szkoły Podstawowej nr 46 w Gdańsku wzięli udział w ramach EPAM Poland eKIDS Science Day. Wydarzenie miało na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z programowaniem i nowymi technologiami.

25 marca dzieci z gdańskiej szkoły wzięły udział w szeregu różnych aktywności, które miały przybliżyć im obszary IT i nowych technologii, a także odkryć możliwości rozwoju w branży.

Świetna zabawa z nowymi technologiami

Zajęcia, prowadzone przez wolontariuszy i ekspertów EPAM Polska, łączyły naukę z praktyką i dobrą zabawą. Dzieci zgłębiały podstawy elektroniki i odkrywały tajniki druku 3D oraz wirtualnej rzeczywistości (VR). Dostępne były dedykowane stanowiska, przy których najmłodsi obserwowali proces drukowania oraz poznawali działanie popularnych gier i aplikacji VR. Dzieciom pozwolono również wypróbować samochody RC i zagłębić się w budowę i zastosowanie robotów. 

Przyszłość edukacji informatycznej
Oprócz wielu atrakcji dla dzieci, eKIDS Science Day był również okazją dla dorosłych do dyskusji na temat przyszłości edukacji informatycznej. - Według prognoz OECD ponad 60% dzieci w przyszłości będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Aby odnieść w nich sukces, potrzebują solidnej dawki wiedzy z zakresu nowych technologii już na etapie szkoły podstawowej. Z tego powodu chcemy niwelować nierówności w dostępie do edukacji informatycznej i umożliwić wszystkim uczniom skorzystanie z wiedzy, która pozwoli im zapoznać się z nowymi technologiami. Programy, które realizujemy w EPAM Polska, uczą dzieci podstaw programowania, kreatywności i pracy zespołowej – mówi Kamil Maślanko, Head of EPAM Gdańsk.

EPAM Polska prowadzi wiele działań przybliżających dzieciom świat nowych technologii. Firma realizuje globalny program EPAM eKIDS, który zachęca maluchy i młodzież do nauki inżynierii oprogramowania. Polska edycja kursu liczy aktualnie ponad 380 młodych absolwentów.

EPAM Systems to wiodąca firma zajmująca się transformacją cyfrową i inżynierią produktów, która obsługuje klientów w ponad 50 krajach na sześciu kontynentach. EPAM działa w Polsce od 12 lat w Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Warszawie i Wrocławiu. 

Dowiedz się więcej o inicjatywach ESG EPAM i zobacz aktualne oferty pracy.