Skip navigation EPAM

EPAMersi myślą globalnie i działają lokalnie na wybrzeżu Morza Bałtyckiego

Aktualność:

Setki osób zebrały śmieci z plaż i pasa nadmorskiego między Gdańskiem a Puckiem, w tym pracownicy EPAM Gdańsk, polskie gwiazdy siatkówki – Piotr Nowakowski i Piotr Gacek, influencerzy i wolontariusze inicjatywy „Czysty Bałtyk”. Wyjątkowemu sprzątaniu towarzyszyły konkursy, warsztaty i gry edukacyjne. 

W sierpniu ponad 1500 wolontariuszy oczyściło wybrzeża Morza Bałtyckiego z pół tony śmieci, w tym kapsli, niedopałków papierosów i plastikowych toreb. W pasie nadmorskim najbardziej „popularnymi” znaleziskami były puszki i butelki. Wśród śmieci znalazły się również opony samochodowe, a nawet basen ogrodowy!

Ekologiczne aktywności i druk 3D

Edukacyjne miasteczko ekologiczne, które w ramach akcji stanęło przy molo w Gdańsku Brzeźnie, przyciągnęło tysiące ludzi. Wiele osób odwiedziło również stoisko EPAMersów, gdzie mogli wziąć udział w warsztatach i edukacyjnych zabawach oraz odpocząć w strefie relaksu. Największą atrakcją okazało się stoisko, przy którym uczestnicy mogli poznać tajniki druku 3D oraz samodzielnie drukować przedmioty.

„Poprzez uczestnictwo w kampanii „Czysty Bałtyk” realizujemy dwa filary naszej globalnej strategii społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) – edukacja i nauka na rzecz ochrony środowiska” – powiedział Radosław Świętoń, Head of People, EPAM Poland. “Zaangażowanie w kampanię pozwala nam zwiększać świadomość niszczącego wpływu odpadów na przyrodę. Dążymy do ochrony środowiska na wiele sposobów, takich jak zbieranie śmieci zalegających na plaży czy drukowanie w technologii 3D, pozwalającej na łatwe wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu”.

Deweloperzy, którzy zmieniają świat na lepsze

EPAM jest zaangażowany w wiele inicjatyw CSR, które wspierają lokalne i krajowe organizacje w ochronie środowiska oraz zapewniają możliwości edukacyjne zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

W Polsce EPAM wspiera liczne organizacje, między innymi:

  • Inicjatywę „Do nasadzenia”, w ramach której tylko w 2021 roku w Nadleśnictwie Lipusz posadzono niemal 90 000 drzew.
  • Poland Business Run, aby pomagać w zwiększaniu wsparcia dla osób niepełnosprawnych.
  • Stowarzyszenie Czysta Polska, aby podejmować dalsze działania na rzecz ochrony środowiska.

W 2022 roku EPAM Gdańsk był głównym sponsorem hackatonu Hack4Change, który wspierał tworzenie zaawansowanych technologicznie projektów poprawiających komfort życia w lokalnych społecznościach.

“Jestem dumny ze wszystkich EPAMersów, którzy wsparli inicjatywę Czysty Bałtyk i przyczyniają się do poprawy naszych lokalnych społeczności” – powiedział Radosław. „Mam nadzieję, że swoim proekologicznym nastawieniem zainspirują innych i pokażą, jak łatwo zostawić dobry ślad – nie tylko nad Bałtykiem, ale na całej naszej planecie, jednocześnie czerpiąc z tego ogromną satysfakcję”.

Dowiedz się więcej o inicjatywach CSR realizowanych przez EPAM.

Chcesz dołączyć do naszego zespołu w EPAM? Zobacz nasze wolne stanowiska na epam.com/careers.