Skip navigation EPAM

EPAM wspiera akcję „Czysty Bałtyk”

Aktualność:

Firma EPAM Polska została Partnerem inicjatywy „Czysty Bałtyk”, której celem jest edukacja ekologiczna oraz pozostawienie po sobie dobrego, przyjaznego środowisku śladu. W ramach akcji już w sobotę 27 sierpnia organizatorzy wraz z wolontariuszami sprawdzą stan plaż oraz pasa przybrzeżnego od Gdańska do Pucka, sprzątając pozostawione tam przez turystów śmieci.

W zeszłym roku, również w ostatni weekend sierpnia, podczas inauguracyjnej edycji wydarzenia „Czysty Bałtyk” wolontariusze zebrali z plaż oraz pasa przybrzeżnego niemal dwie tony śmieci! Złożyły się na nie tysiące niedopałków papierosów, kapsli, butelek, puszek, plastikowych opakowań, a także ubrań oraz zepsutej elektroniki. 

Wielkie sprzątanie i ekologiczne atrakcje

Wśród osób porządkujących bałtyckie plaże będą również EPAMersi. Ponadto, wolontariusze zorganizują stoisko z upominkami oraz ekologicznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. - Zanieczyszczenie środowiska to bardzo ważny problem, z którym jako firma odpowiedzialna społecznie chcemy walczyć. Z tego względu, w myśl zasady „działamy lokalnie, myślimy globalnie” angażujemy się w szereg akcji społecznych mających na celu rozwój edukacji i ochronę środowiska we wszystkich lokalizacjach, w których pracujemy, czyli w Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Warszawie i Wrocławiu – mówi Radosław Świętoń, Head of People w EPAM Polska.

- Cieszę się, że nasi pracownicy wezmą udział w akcji „Czysty Bałtyk” w roli wolontariuszy i tym samym osobiście przekonają się, jak dużą satysfakcję sprawia dbanie o naturalne środowisko – dodaje.  

Akcja „Czysty Bałtyk” to wydarzenie edukacyjne, które obok zbierania śmieci z wybrzeża ma na celu kształtowanie świadomości ekologicznej Polaków. Wydarzenie zakończy koncert będący podziękowaniem dla wszystkich wolontariuszy zaangażowanych w sprzątanie. Organizatorami inicjatywy „Czysty Bałtyk” są Stowarzyszenie Czysta Polska oraz United Nations Global Compact Network Poland.