Skip navigation EPAM

EPAM Głównym Sponsorem Poland Business Run 2022

Aktualność:

Pobiegli – pomogli! Za nami 11 edycja charytatywnego biegu Poland Business Run, której Głównym Sponsorem była firma EPAM Polska. W pierwszą niedzielę września aż 47 drużyn, czyli 235 EPAMersów przebiegło łącznie 940 kilometrów. Poprzez swój udział w zawodach pomogli osobom z całej Polski, które zmagają się z niepełnosprawnością ruchową lub przeszły mastektomię.  

Chociaż wszystkim zawodnikom przyświecał szczytny cel, nie zabrakło zaciętej sportowej rywalizacji. W tym roku EPAMersom towarzyszyło hasło „Feel IT – Run IT – Win IT”, które stało się również inspiracją dla pozostałych uczestników biegu.

Sportowa rywalizacja, witaminy i druk 3D

Z okazji Poland Business Run EPAM przygotował strefę relaksu, gdzie na wszystkich pasjonatów biegania czekało miejsce do odpoczynku, a także świeże napoje i regenerujące przekąski. Firma zadbała również o najmłodszych towarzyszy biegaczy, organizując dla nich „malowanie buzi” i pokaz baniek mydlanych. 

Dodatkową atrakcją było stoisko poświęcone drukowi 3D, gdzie każda osoba spragniona technologicznej wiedzy mogła porozmawiać z ekspertem, zapoznać się z tajnikami wydruku oraz na żywo zobaczyć, jak powstają różne przedmioty. 

- Zaangażowanie EPAM w Poland Business Run jest niemal tradycją! W naszej dynamicznie rozwijającej się firmie, która w Polsce zatrudnia już ponad 6000 pracowników, nie brakuje aktywnych osób z wielkimi sercami i pasją do niesienia pomocy. Jestem dumny z EPAMersów, którzy po raz kolejny udowodnili, jak ważne jest dla nich okazywanie wsparcia innym i wspólne dążenie do osiągnięcia założonego celu – mówi Radosław Świętoń, Head of People w EPAM Poland.

W trosce o lepszy świat

Poland Business Run to sztafeta 5x4 kilometry. W tym roku przedstawiciele firm i korporacji mogli wybrać jedną z dwóch form uczestnictwa w biegu. Pierwsza z nich to formuła wirtualna, w ramach której uczestnicy pokonywali swoje kilometry na samodzielnie wybranej trasie, a wyniki rejestrowali i przesyłali za pomocą aplikacji w smartfonach. Biegacze, którzy wybrali formułę stacjonarną, pokonywali dystans w stolicy Małopolski, wokół Krakowskich Błoń. Środki zebrane w ramach biegu dofinansują protezy kończyn, wózki aktywne i sportowe, turnusy rehabilitacyjne oraz konsultacje psychologiczne. 

EPAM inicjuje i angażuje się w wiele inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, wspierając lokalne i ogólnopolskie organizacje w działalności na rzecz ochrony środowiska oraz edukacji dzieci i dorosłych.  

Spółka jest pomysłodawcą akcji „Paddle for the rivers”, w ramach której EPAMersi zebrali blisko 200 kg odpadów z największych polskich rzek w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. EPAM Polska współpracuje ze Stowarzyszeniem Czysta Polska, włączając się w projekt „Czysty Bałtyk”. Ponadto, dwa razy z rzędu była partnerem inicjatywy „Do nasadzenia”, w ramach której tylko w 2021 roku wolontariusze zasadzili niemal 90 000 drzew w Nadleśnictwie Lipusz. W tym samym roku EPAMersi uczyli podstaw programowania w języku Scratch dzieci będące pod opieką Domu Aniołów Stróżów. W 2022 roku EPAM był głównym sponsorem hackathonu Hack4Change, dzięki czemu wsparł tworzenie nowoczesnych technologicznie projektów, które poprawiają komfort życia w lokalnych społecznościach.