Skip navigation EPAM

EPAM Polska wprowadza dzieci w świat IT dzięki programowi eKids

Aktualność:

EPAM Polska, jeden z liderów branży oprogramowania, wznawia swój program eKids po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Pod okiem doświadczonych wolontariuszy EPAM dzieci mogą poznać podstawy kodowania i zobaczyć, jak będą wyglądały zawody przyszłości. 

Globalny program EPAM eKids, skierowany przede wszystkim do dzieci EPAMersów, zachęca maluchy i młodzież w wieku 7-16 lat do nauki inżynierii oprogramowania. W ramach akcji organizowane są zajęcia pozwalające uczestnikom zdobyć wiedzę z zakresu kodowania, głównie w oparciu o wizualny język oprogramowania Scratch. Kurs składa się z 12 dwugodzinnych spotkań.

Dzielimy się wiedzą z najmłodszymi

Trenerzy eKids to pracownicy EPAM, którzy zgłaszają się do pomocy jako wolontariusze. Poświęcają swój wolny czas, aby dzielić się wiedzą z najmłodszymi pasjonatami nowych technologii. 

– Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych ekspertów w program eKids, którego celem jest rozwijanie umiejętności programowania wśród młodszych pokoleń. Cieszy nas również zaufanie, jakim darzą nas rodzice dbający o edukację i rozwój swoich pociech. Wierzymy, że technologia to nasza przyszłość i będzie budowana przez najmłodszych. Dokładamy więc wszelkich starań, aby jak najlepiej przygotować ich do wejścia w świat programowania. Z tego powodu w 2016 roku przeprowadziliśmy pierwsze edycje programu eKids i zależało nam, aby mogło z nich skorzystać jak najwięcej dzieciaków – mówi Radosław Świętoń, Head of People w EPAM Polska. 

Do tej pory program eKids ukończyło ponad 2500 dzieci na całym świecie, a w działania zaangażowało się ponad 1150 wolontariuszy. Polska edycja kursu liczy już 250 młodych absolwentów.  

Dowiedz się więcej o inicjatywach CSR EPAM. 

Chcesz dołączyć do naszego zespołu w EPAM? Zobacz oferty.