Skip navigation EPAM

10 lat EPAM Systems w Polsce

Aktualność:

EPAM Systems, jeden z globalnych liderów branży oprogramowania, obchodzi 10-lecie działalności na rynku polskim. Pierwszy oddział firmy w kraju powstał w czerwcu 2011 roku w Krakowie. Obecnie w całej Polsce firma zatrudnia już niemal 3000 osób.

Od jednego biura do 5 prestiżowych lokalizacji

Pierwsze biuro EPAM Systems w Polsce zostało otwarte latem 2011 roku w Krakowie jako jednostka wspierająca zespół realizujący projekty dla jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie. W kolejnych latach firma stale zwiększała zatrudnienie i systematycznie tworzyła nowe struktury w najważniejszych miastach w Polsce, otwierając równocześnie nowoczesne biura. W 2014 roku powstał oddział w Gdańsku. W 2015 roku do stolicy Małopolski i Trójmiasta dołączył Wrocław, a rok później otwarto biura w Katowicach i Warszawie. Obecnie oddziały EPAM w Polsce zlokalizowane są w prestiżowych centrach biznesowych.

10 lat wzrostów

Dzięki konkurencyjnym warunkom zatrudnienia, dostępowi do ciekawych projektów i jasno zdefiniowanym ścieżkom rozwoju kariery oraz szerokiej ofercie szkoleniowej, EPAM systematycznie przyciąga najlepsze talenty z kraju i zagranicy. W jubileuszowym roku firma zwyciężyła w badaniu AudIT przeprowadzanym przez Kantar na zlecenie Computerworld i zdobyła tytuł „The Best Place to Work in IT in Poland”. Dzięki globalnemu zasięgowi firmy, pracownicy EPAM Systems mogą korzystać z programu relokacji i dołączać do zespołów pracujących w ponad 35 krajach na całym świecie. 

- Od początku swojej działalności na świecie EPAM stawia na pozyskiwanie najlepszych talentów i ich rozwój, nie tylko w obszarze technologii, ale także kompetencji miękkich. Systematycznie rośniemy zarówno w skali globalnej, zatrudniając obecnie ponad 40 000 specjalistów na całym świecie, jak i lokalnie. Tylko w Polsce w ciągu ostatnich 2 lat nasz zespół powiększył się niemal dwukrotnie. Już teraz mogę powiedzieć, że jeszcze na początku wakacji przekroczymy liczbę 3000 pracowników – mówi Radosław Świętoń, Head of People, EPAM Poland. To kolejna, po okrągłej rocznicy naszej działalności, okazja do świętowania – dodaje. 

Wiele wymiarów nowej rzeczywistości

W 2020 roku, tuż po wybuchu pandemii koronawirusa, EPAM Polska wprowadził wiele programów i rozwiązań będących odpowiedzią na zmieniającą się rzeczywistość. Dzięki nim, jak pokazały wyniki ankiety przeprowadzonej wiosną 2021 roku, udało się utrzymać motywację i zaangażowanie pracowników na bardzo wysokim poziomie. Mimo pandemii, wszystkie biura EPAM w Polsce pozostają otwarte dla pracowników preferujących tradycyjny model pracy.

EPAM jest jednym z partnerów programu Poland.Business Harbour i stale zatrudnia w swoich strukturach w Polsce specjalistów IT zainteresowanych relokacją z Białorusi, zapewniając im wsparcie na każdym etapie przeprowadzki do Polski oraz w pierwszych miesiącach pobytu w kraju.

- EPAM jest organizacją niekończących się możliwości. Wystarczy je odkryć i znaleźć swoją ścieżkę rozwoju oraz systematycznie nią podążać – mówi Kamil Dowlaszewicz, obecnie Head of Southern Poland Delivery, który w tym roku obchodzi 10. rocznicę pracy w EPAM Polska. - Jestem przekonany, że ostatnia dekada była rozgrzewką przed kolejnymi krokami milowymi w rozwoju naszej firmy w Polsce i na świecie. Globalnie mamy już niemal 30 lat i stale rośniemy, otwierając się na nowe branże i rynki. Rośnie też nasz apetyt na pozyskiwanie najlepszych specjalistów na rynku IT i dostarczanie rozwiązań zmieniających cyfrową rzeczywistość. Poszukujemy osób, które tak jak my, chcą zmieniać oblicze branży usług IT – dodaje.

EPAM Polska stale poszukuje specjalistów Java, JavaScript, .Net, DevOps, Big Data, QA, analityków biznesowych i nie tylko. Aktualne oferty zatrudnienia w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach i Warszawie dostępne są na stronie.