Skip navigation EPAM

Katowicki oddział EPAM Systems ma 5 lat

Aktualność:

Katowicki oddział EPAM Systems obchodzi 5-lecie swojej działalności. Jeden z globalnych liderów branży oprogramowania zatrudnia obecnie ponad 200 specjalistów IT z regionu i systematycznie zwiększa zatrudnienie. Pracę w EPAM Katowice mogą znaleźć m.in. specjaliści Java, JavaScript, .NET, QA i Cloud oraz analitycy biznesowi i eksperci Big Data. 

Firma EPAM Systems jest obecna na polskim rynku od 2011 roku. Oprócz Katowic, oddziały EPAM zlokalizowane są w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie. W całej Polsce firma zatrudnia już ponad 3000 osób. Biura EPAM Katowice zlokalizowane są w kompleksie Silesia Business Park. Lokalizacja umożliwia łatwy i sprawny dojazd do pracy z całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Obecnie w firmie obowiązuje hybrydowy model pracy.

- Dołączając do EPAM Systems, specjaliści IT stają się częścią zespołów pracujących nad wdrożeniami dla wielu rozpoznawalnych klientów z całego świata. Globalnie firma zatrudnia już ponad 43 000 specjalistów z ponad 35 krajów. Pracownicy EPAM Katowice współtworzą rozwiązania dla wiodących firm z sektora finansowego i ubezpieczeniowego, koncernów medialnych, dostawców usług telekomunikacyjnych, systemów prognozowania pogody i wielu innych. Naszym wyróżnikiem są jasno zdefiniowane ścieżki kariery i możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Zarówno juniorzy, jak i doświadczeni inżynierowie oraz osoby zainteresowane rozwojem menedżerskim, mogą znaleźć w EPAM projekty i wyzwania zapewniające długofalowy rozwój – mówi Dawid Niedzwiedz, Senior Software Engineering Manager zarządzający katowickim oddziałem EPAM Systems.

Best Place to Work in IT in Poland

W lutym 2021 roku EPAM Systems został ogłoszony zwycięzcą badania AudIT 2020 przeprowadzanego przez Computerworld we współpracy z Kantar i otrzymał tytuł „Najlepsze Miejsce Pracy w IT w Polsce”. EPAM organizuje TechTalki, meetupy oraz konferencje branżowe. Z myślą o osobach, które chcą rozpocząć karierę w sektorze IT, firma tworzy programy edukacyjne ukierunkowane na zdobycie praktycznej wiedzy i doświadczenia projektowego. Jeszcze w sierpniu br. uruchomiony zostanie 13-tygodniowy kurs Java Fast Track Program, przygotowany dla studentów, którzy chcą rozpocząć pracę jako deweloperzy Java. Rekrutacja trwa do 23 lipca. 

Potencjał IT w Katowicach

Zgodnie z danymi przedstawionymi w najnowszym raporcie „Sektor Nowoczesnych Usług Biznesowych 2021”, opracowanym przez ABSL, obecnie na uczelniach w Katowicach i Metropolii GZM kierunki związane z IT studiuje ponad 5 600 osób, a jeszcze więcej doświadczonych specjalistów realizuje projekty informatyczne w katowickich centrach. Warto podkreślić, że to właśnie usługi IT są główną kategorią usług świadczonych w centrach na obszarze Katowic i GZM i na nie przypada 43% zatrudnienia w branży.

- Dzięki pracodawcom takim jak EPAM, przyszli inżynierowie, jeszcze w czasie studiów, mogą zdobyć cenne doświadczenie w jednej z najszybciej rozwijających się branż na świecie. Postępowe podejście firmy pozwala pracownikom na ciągły rozwój umiejętności i kreatywności. Cieszę się, że firma pozwala rozwijać kompetencje katowiczan i zwiększa atrakcyjność naszego miasta oferując nowoczesne usługi dla wielu rozpoznawalnych globalnie firm – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Rozwój EPAM Systems w Polsce otwiera również możliwości dla specjalistów z obszarów wsparcia biznesu oraz osób zainteresowanych pracą w trybie zdalnym. Wszystkie aktualne oferty pracy dostępne są na stronie: https://careers.epam-poland.pl/careers.