Skip navigation EPAM

Luty Pełen Wydarzeń: TechTalks i Konferencje

Aktualność:

Jesteśmy dumni mówiąc, że EPAM stale przyczynia się do rozwoju środowiska IT – zarówno poprzez organizację, jak i regularne wspieranie różnego rodzaju inicjtyw i wydarzeń. W 2016 roku byliśmy sponsorem dziewięciu konferencji technologicznych odbywających się w kilku miastach całej Polski. Poza tym zorganizowaliśmy sześć TechTalks, czyli otwartych, nieformalnych spotkań prowadzonych przez naszych ekspertów, które są okazją do nauki i wymiany doświadczeń między specjalistami z różnych obszarów IT.

Rok 2017 zapowiada się jeszcze aktywniej – tylko na ten miesiąc przewidzieliśmy trzy różne meetupy oraz udział w dwóch konferencjach dla developerów i testerów.

TechTalks

Pierwsze tegoroczne TechTalks zostały zaplanowane w trzech lokalizacjach: Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach. Dwa pierwsze spotkania już za nami – sesje, które odbyły się podczas wrocławskiego TechTalka, dotyczyły testowania i tworzenia aplikacji webowych, z kolei te w Gdańsku, JS i biblioteki React, a także tematyki miękkiej i samorozwoju. Obydwa wydarzenia spotkały się z dużym zainteresowaniem i zakończyły się sukcesem – w każdym evencie udział wzięło około 50 osób.

TechTalk w Katowicach odbędzie się już jutro, a jego tematyka dotyczyć będzie analityki biznesowej i zarządzania projektami IT. Więcej szczegółów oraz zapisy na wydarzenie dostępne są jak zwykle na platformie eventowej EPAM.

Konferencje

Poza TechTalks, luty to dla nas także udział w dwóch interesujących konferencjach – Boiling Frogs oraz test:fest. Obydwa wydarzenia odbędą się w najbliższą sobotę we Wrocławiu. Uczestników zachęcamy do odwiedzenia stoiska EPAM, porozmawiania z naszymi reprezentantami oraz do wzięcia udziału w przygotowanych przez nas konkursach.

W nadchodzących miesiącach nie będziemy zwalniać tempa – w planach mamy już udział w następnych konferencjach, kolejne TechTalks czy meetupy JS współorganizowane z the Rolling Scopes. Informacje o wszystkich inicjatywach publikowane są zawsze na naszej stronie internetowej oraz fanpage – zachęcamy do regularnych odwiedzin!

O EPAM

EPAM należy do światowych liderów z zakresu inżynierii oprogramowania. Firma działa od 1993 roku i zatrudnia blisko 22 tys. pracowników w ponad 20 krajach na całym świecie. Do klientów EPAM należą globalne korporacje z takich sektorów jak finanse i bankowość, media, hi-tech, opieka zdrowotna czy turystyka. Spółka notowana jest na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a jej siedziba główna znajduje się w Newtown, USA.

W Polsce firma rozpoczęła działalność w 2011 roku i obecna jest w pięciu miastach: Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach i Warszawie. Tym, co wyróżnia EPAM na rynku, jest kultura organizacyjna, atmosfera pracy oraz wielka pasja do technologii. EPAM regularnie wspiera inicjatywy związane z branżą IT, organizuje również własne spotkania dedykowane środowisku developerów – TechTalks czy hackathony.

W 2015 roku firma znalazła się na na szczycie zestawienia „FORTUNE’S 100 Fastest Growing Technology Companies” w kategorii przedsiębiorstw dostarczających rozwiązania IT, z kolei w 2016 została sklasyfikowana na 8. miejscu zestawienia „25 Fastest Growing Public Tech Companies” magazynu Forbes.