Skip navigation EPAM

Program e-Kids: Pierwszy Krok w Świat Programowania

Aktualność:

Wierzymy, że technologia to przyszłość, a przyszłość budować będą najmłodsi. Już dziś możemy wprowadzić ich w świat programowania, dlatego w 2016 roku przeprowadziliśmy pierwsze edycje programu e-Kids – innowacyjnego kursu programowania dla dzieci. Jak dotąd w naszych polskich oddziałach odbyły się 2 cykle, które ukończyło prawie 80 młodych adeptów.

Program e-Kids to globalna inicjatywa EPAM, skierowana do dzieci naszych pracowników. Jej celem jest zachęcenie dzieci w wieku 7-16 lat do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W ramach akcji organizowane są zajęcia, podczas których uczestnicy uczą się kodowania, głównie w oparciu o wizualny język programowania Scratch. Kurs składa się z pięciu dwugodzinnych spotkań.

Pilotażowa edycja e-Kids w Polsce przeprowadzona została wiosną 2016 roku w dwóch miastach – Krakowie i Gdańsku. Program okazał się strzałem w dziesiątkę. Pasja na twarzach dzieci, zaangażowanie trenerów oraz zadowoleni rodzice – wszystko to utwierdziło nas w przekonaniu, że warto rozwijać tę inicjatywę w przyszłości. Dlatego też jesienią rozpoczęliśmy kurs ponownie, tym razem również we Wrocławiu. Dla absolwentów tej edycji przygotowano nowe materiały, z wyższym poziomem zaawansowania. Łącznie e-Kids ukończyło 76 uczestników, którymi opiekowało się 13 prowadzących. 

Trenerami e-Kids byli pracownicy EPAM, którzy zgłaszali się do pomocy w ramach wolontariatu. Trzeba przyznać, że wszyscy świetnie odnaleźli się w tej roli, choć wiązała się ona z nietypowym wyzwaniem – ze względu na różne narodowości dzieci uczestniczących w kursie, zajęcia często prowadzone były w kilku językach jednocześnie.

Jesteśmy dumni, że specjaliści EPAM są chętni, aby rozwijać umiejętności programistyczne wśród młodszych pokoleń. Cieszy nas, że rodzice uczestników zaufali nam i zadbali, by ich pociechy zdobyły nową wiedzę. Bez wątpienia to nie koniec - kolejne edycje e-Kids ruszą w najbliższych miesiącach. Więcej informacji wkrótce.

O EPAM

EPAM należy do światowych liderów z zakresu inżynierii oprogramowania. Firma działa od 1993 roku i zatrudnia blisko 22 tys. pracowników w ponad 20 krajach na całym świecie. Do klientów EPAM należą globalne korporacje z takich sektorów jak finanse i bankowość, media, hi-tech, opieka zdrowotna czy turystyka. Spółka notowana jest na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a jej siedziba główna znajduje się w Newtown, USA.

W Polsce firma rozpoczęła działalność w 2011 roku i obecna jest w pięciu miastach: Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach i Warszawie. Tym, co wyróżnia EPAM na rynku, jest kultura organizacyjna, atmosfera pracy oraz wielka pasja do technologii. EPAM regularnie wspiera inicjatywy związane z branżą IT, organizuje również własne spotkania dedykowane środowisku developerów – TechTalks czy hackathony.

W 2015 roku firma znalazła się na na szczycie zestawienia „FORTUNE’S 100 Fastest Growing Technology Companies” w kategorii przedsiębiorstw dostarczających rozwiązania IT, z kolei w 2016 została sklasyfikowana na 8. miejscu zestawienia „25 Fastest Growing Public Tech Companies” magazynu Forbes.