Skip navigation EPAM

The Rolling Scopes znowu w Polsce

Aktualność:

Białoruska społeczność programistów front-end oraz EPAM po raz drugi wspólnie organizują spotkania w Polsce. Tym razem meetupy odbędą się w Gdańsku i Krakowie, a ich tematyka dotyczyć będzie JavaScript, designu, komponentów webowych oraz Severless i CSS Quickdraw. Na uczestników czeka duża dawka wiedzy technicznej w międzynarodowym wydaniu. Spotkania odbędą się 28 i 29 września.

The Rolling Scopes to społeczność zrzeszająca programistów front-end, których pasją jest dzielenie się swoją wiedzą z innymi. Grupa działa od trzech lat, organizując konferencje i spotkania otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Na Białorusi prowadzona jest szkoła programowania The Rolling Scopes, wspierana również przez EPAM. Społeczność tworzą dziesiątki prelegentów i setki uczestników.

W czerwcu tego roku odbyło się pierwsze spotkanie The Rolling Scopes w Polsce. Nowy meetup został bardzo pozytywnie odebrany przez lokalne środowisko IT, a prezentacje spotkały się z dużym zainteresowaniem. Tym razem na uczestników czekają cztery bogate merytorycznie sesje, poruszające tematy modular oraz Node.js, Ethereum, CSS Quickdraw czy Severless. Pełna agenda wydarzeń w Gdańsku i Krakowie dostępna jest na stronie internetowej The Rolling Scopes.

Spotkania ze środowiskiem IT w Polsce to dla naszej społeczności ogromny krok – do niedawna działaliśmy wyłącznie na Białorusi. Zarówno dla Krakowa, jak i Gdańska, gdzie będziemy po raz pierwszy, przygotowaliśmy ciekawe prelekcje. Rozwiązania i wiedza, którą się dzielimy, na pewno przydadzą się w pracy każdemu programiście front-end. – powiedział Vadzim Yakushau, członek The Rolling Scopes i organizator spotkań.

Sponsorem i współorganizatorem wydarzenia w obu miastach jest EPAM Systems, światowy lider w branży oprogramowania, który w ciągu pięciu lat działalności zatrudnił ponad 1000 programistów w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Katowicach. Oprócz wspierania takich inicjatyw jak The Rolling Scopes, firma regularnie organizuje własne meetupy, TechTalks, we wszystkich swoich lokalizacjach.

Szczegółowe informacje i rejestracja

Spotkanie The Rolling Scopes w Gdańsku odbędzie się 28 września o godzinie 18.00 w biurze EPAM na 7 piętrze Olivia Six, w Olivia Business Centre. Obowiązkowa rejestracja znajduje się tutaj.

Spotkanie The Rolling Scopes w Krakowie odbędzie się 29 września o godzinie 18.30 w pubie Barka przy Podgórskiej 16. Obowiązkowa rejestracja dostępna jest tutaj.