Skip navigation EPAM

EPAM Otwiera Nowe Biuro w Krakowie

Aktualność:

Międzynarodowa firma EPAM, lider w branży tworzenia oprogramowania w regionie centralnej i wschodniej Europy, otwiera w marcu nowe biuro w Krakowie, w którym planuje zatrudnić ponad 600 osób.

Kraków jest pierwszą lokalizacją międzynarodowej korporacji w Polsce. Pierwsze biuro otwarto w maju 2011 roku. Jak mówi przedstawiciel firmy – Radosław Świetoń, Senior Talent Acquisition Manager: Poszukujemy pracowników praktycznie do wszystkich działów firmy. Począwszy od działu operacyjnego i dostarczania usług, gdzie potrzebujemy programistów z zakresu wielu technologii, testerów, analityków biznesowych, po liderów projektów oraz architektów systemowych. Dodatkowo rozbudowujemy zespoły kadr, marketingu oraz rekrutacji.

EPAM posiada w Polsce biura w trzech lokalizacjach – Krakowie, Gdańsku oraz we Wrocławiu. Nowo otwierane biuro w Krakowie jest kolejnym budynkiem, który EPAM będzie zajmować w kompleksie Quattro Business Park. Biurowiec Five, w którym będą się mieścić nowe biura, został zbudowany w Krakowie, w dzielnicy Prądnik Czerwony, przy alei Bora-Komorowskiego 25. Jest to nowoczesny budynek klasy A, który zapewnia doskonałe warunki pracy wysoko wykwalifikowanym pracownikom. Obecnie w polskich biurach EPAM pracuje ponad 650 osób, a w tym roku firma planuje podwoić tę liczbę. Zainteresowanie polskimi lokalizacjami firmy, Radosław Świetoń tłumaczy następująco: Polska jest bardzo ważnym rynkiem rozwoju dla firmy z kilku powodów: polscy programiści, analitycy, testerzy są jednymi z najbardziej uznanych na świecie, ze względu na ich ogromną wiedzę, znakomite doświadczenie oraz innowacyjność. Dodatkowo, wielu z naszych kluczowych klientów ma swoje biura w Polsce, dlatego też jesteśmy w stanie połączyć nasze cele biznesowe z celami naszych klientów oraz dostępnością wspaniałych kadr w jednej lokalizacji. Jako lider i największa firma w branży tworzenia oprogramowania, w regionie centralnej i wschodniej Europy, chcemy również stać się liderem na rynku polskim. Kraków pod względem rynku IT bardzo prężnie się rozwija. Można tu znaleźć wielu wysoko wykwalifikowanych pracowników, posiadających bardzo ciekawe doświadczenie. Kraków jest również jedną z najlepszych lokalizacji do rozwoju biznesu w tej części świata. Klimat biznesowy, organizacje wspierające międzynarodowe firmy, takie jak Aspire oraz władze lokalne, mocno wspierają rynek i jego rozwój. Dodatkowo, miasto i region posiada silne zaplecze uczelni o kierunkach technicznych, co również mocno wpływa na rozwój rynku oraz naszej firmy. Nie można też zapominać o jego wartościach kulturalnych, co z kolei przekłada się, na jakość życia i atrakcyjność pod względem potencjalnej relokacji, zarówno dla kandydatów z innych miast w Polsce, jak i z zagranicy.

Tym, co wyróżnia EPAM na rynku, jest kultura organizacyjna, atmosfera pracy oraz wielka pasja do technologii. W firmie prężnie funkcjonuje dział szkoleń, który ze swoją szeroką ofertą zapewnia pracownikom dostęp do najlepszych treningów. Pracownicy uczestniczą też w różnorodnych konferencjach technologicznych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Dzięki obecności w ponad 20 krajach na całym świecie, EPAM jest w stanie wspierać rozwój pracowników także poprzez relokację oraz możliwość pracy w nowym środowisku i kulturze.