Skip navigation EPAM

EPAMersi Wspólnie z Mieszkańcami Posprzątali Katowice

Aktualność:

Pracownicy firmy EPAM Polska i mieszkańcy Katowic spotkali się, aby wspólnie zebrać odpady i tym samym uświadomić lokalną społeczność, jak ważna jest segregacja śmieci i troska o środowisko.

Na przełomie kwietnia i maja wolontariusze zebrali ponad 50 worków odpadów pozostawionych na terenie dzielnicy Zawodzie oraz nieopodal Kopalni Wujek – najczęstsze znaleziska to puszki, szklane i plastikowe butelki, a także ubrania i stare przewody. 

Z myślą o przyszłych pokoleniach

Chociaż akcja polegała przede wszystkim na zbieraniu śmieci, ważny był również aspekt edukacyjny. – Z roku na rok wytwarzamy coraz więcej odpadów, a część z nich zalega na zupełnie nieprzystosowanych do tego terenach, np. w lasach czy parkach. Ważne, aby mieć świadomość, że dbamy o środowisko nie tylko ze względu na własne samopoczucie, ale przede wszystkim z myślą o przyszłych pokoleniach.  Segregowanie odpadów, sprzątanie swoich śmieci czy oszczędzanie wody to podstawowe czynności, które każdy z nas może wykonywać, chcąc mieć pozytywny wpływ na środowisko – mówi Dawid Niedzwiedz, Head of EPAM Katowice, który wziął udział w akcji.

Zbieranie odpadów w Katowicach to część akcji EPAM Poland Green Sweep (czyli „Zielone zamiatanie z EPAM Polska), ekologicznej inicjatywy mającej na celu zgromadzenie jak największej ilości odpadów w okresie od 22 kwietnia (Dzień Ziemi) do 30 września. 

W ramach projektu EPAM Polska dąży do poprawy jakości środowiska naturalnego, a także inicjuje działania na rzecz ochrony środowiska – zachęca do sprzątania śmieci, organizuje zbiórki odpadów oraz konkursy edukacyjne. Celem firmy jest ochrona środowiska oraz integracja społeczności lokalnych.