Skip navigation EPAM

Paddle for the rivers: EPAMersi na kajakach zbierają śmieci z rzek i zbiorników wodnych

Aktualność:

EPAMersi pływali kajakami po polskich rzekach, aby zbierać odpady i uświadamiać, jak ważna jest ochrona środowiska. Akcja „Paddle for the rivers” zorganizowana przez EPAM Polska odbyła się na przełomie sierpnia i września w Krakowie, Gdańsku i Warszawie.  

Ponad 120 EPAMersów usunęło około 200 kilogramów śmieci z rzek – najczęstsze znaleziska to puszki i niedopałki papierosów. Wśród odpadów były również drzwi, kosiarka, a nawet zderzak samochodowy! W Krakowie i Warszawie wolontariusze sprzątali Wisłę, a w Gdańsku kanały Motławy. 

Nie chodzi tylko o śmieci

Choć głównym zajęciem podczas organizowanego przez EPAM wydarzenia było zbieranie śmieci, ważny był również edukacyjny aspekt akcji. Spływom kajakowym towarzyszyły warsztaty na temat odpadów morskich i mikroplastiku w wodzie, a eksperci od środowiska podkreślali znaczenie segregowania odpadów w domu oraz zbierania i właściwego wyrzucania śmieci podczas wypoczynku na łonie natury. Instruktor kajakarstwa przeprowadził również szkolenie z bezpieczeństwa na wodzie.

- Dbanie o środowisko powinno stać się częścią życia każdego z nas, aby zapewnić obiecującą przyszłość kolejnym pokoleniom – mówi Radosław Świętoń, Head of People w EPAM Polska. – Z tego powodu tak ważne jest, aby przypomnieć wszystkim, że suma naszych małych gestów może mieć duży wpływ na przyrodę. Oszczędzanie energii i wody, segregowanie odpadów czy używanie toreb wielokrotnego użytku – to podstawowe czynności, które każdy z nas może wykonywać, kształtując tym samym pozytywne nawyki w codziennym życiu – dodaje. 

Razem pomagamy ulepszać świat 

Zaangażowanie EPAM w społeczną odpowiedzialność biznesu ma na celu zapewnienie możliwości edukacyjnych oraz poprawę jakości życia dzieci i dorosłych we współpracy z organizacjami lokalnymi i krajowymi.

W Polsce EPAM wspiera liczne organizacje, w tym m.in.:

  • Inicjatywę „Do nasadzenia”, w ramach której tylko w 2021 roku zasadziliśmy w Nadleśnictwie Lipusz prawie 90 tysięcy drzew, 
  • Poland Business Run, aby pomagać w zwiększaniu wsparcia dla osób niepełnosprawnych,
  • Stowarzyszenie Czysta Polska, aby podejmować dalsze działania na rzecz ochrony środowiska,
  • Hackathon Hack4Change wspierający tworzenie zaawansowanych technologiczne projektów poprawiających komfort życia w lokalnych społecznościach. 

Dowiedz się więcej o inicjatywach CSR EPAM.

Chcesz dołączyć do naszego zespołu w EPAM? Zobacz nasze wolne stanowiska na epam.com/careers.