Skip navigation EPAM

EPAM Gdańsk podbija pomorski rynek IT. Zatrudnia już ponad 1500 osób

Aktualność:

EPAM Systems, jeden z globalnych liderów branży oprogramowania, znajduje się wśród czołowych pracodawców IT w Gdańsku. W stolicy województwa pomorskiego firma zatrudnia już ponad 1500 osób i nadal poszukuje nowych talentów. W całej Polsce liczba EPAMersów przekroczyła 6 tysięcy!

Pomorze, ze względu na lokalizację, branżę morską i energetykę offshore, jak magnes przyciąga specjalistów z branży IT. W Gdańsku jest już około 18 tysięcy programistów, z czego niemal co 10 osoba to pracownik EPAM. 

Historia EPAM Gdańsk rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy to firma zajęła niewielkie biuro na terenie kompleksu biurowego Olivia Business Center. Obecnie gdański oddział mieści się w prestiżowym budynku Olivia Prime. Po 8 latach zatrudnia ponad 1500 osób, dzięki czemu jest strategicznym pracodawcą oraz filarem lokalnego środowiska IT. Firma zapowiada dalszą ekspansję na rynku i oferuje nowe miejsca pracy. 

Dwa razy więcej pracowników w ciągu roku 

Amerykańska spółka technologiczna, która działa w Polsce już od 11 lat, zatrudnia ponad 6 tysięcy osób w pięciu lokalizacjach: Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Oznacza to, że w ciągu roku podwoiła liczbę miejsc pracy - to najbardziej dynamiczny okres rozwoju EPAM w naszym kraju. 

- Software, high-tech, travel, retail & distribution, media & entertainment, usługi finansowe, ubezpieczeniowe i zdrowotne – to najszybciej rozwijające się branże, dla których specjaliści z Pomorza dostarczają rozwiązania. EPAMersi realizują projekty dla klientów z całego świata, a tym, co wyróżnia ich działania, jest kompleksowa ekspertyza technologiczna. Dzięki temu strategicznemu podejściu wspierają funkcjonowanie firm i przyczyniają się do ich rozwoju – mówi Kamil Maślanko, Head of EPAM Gdansk.

- Jasno zdefiniowane ścieżki rozwoju oraz wielopoziomowe wsparcie dla nowych pracowników zdecydowanie wyróżniają EPAM spośród innych pracodawców w branży IT. Dzięki mentoringowi oraz programom opartym o upskilling i reskilling oferujemy zarówno możliwość rozwoju wertykalnego, jak i przejścia horyzontalnego między dyscyplinami. Intensywne szkolenia dla początkujących bądź bardziej zaawansowanych pracowników sprawiają, że nasi inżynierowie mogą w krótkim czasie podnieść swoje kompetencje i bardzo szybko awansować na Architektów czy Managerów - dodaje Kamil Maślanko. 

EPAM posiada tytuł „Najlepsze Miejsce Pracy w IT w Polsce” zdobyty dwa razy z rzędu w badaniu AudIT organizowanym przez Computerworld, a także znalazł się na prestiżowej liście Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce publikowanej przez Great Place to Work Institute. 

- W ciągu siedmiu lat pracy w EPAM miałem możliwość sprawdzenia się w kilku rolach - jako Software Engineer, Team Leader i Delivery Manager. Firma oferuje wiele perspektyw rozwoju. Polecam udział w szkoleniach wewnętrznych, szczególnie tym, którzy chcieliby przejść z czysto technicznej roli na stanowiska związane z zarządzaniem - mówi Marcin, Software Engineering Manager w EPAM Gdańsk. 

Tu można zmieniać świat na lepsze 

EPAM inicjuje i angażuje się w wiele inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, wspierając lokalne i ogólnopolskie organizacje w działalności na rzecz ochrony środowiska oraz edukacji dzieci i dorosłych.  

Spółka już dwa razy z rzędu była partnerem inicjatywy „Do nasadzenia”, w ramach której tylko w 2021 roku wolontariusze zasadzili niemal 90 000 drzew w Nadleśnictwie Lipusz. Firma włącza się również w Poland Business Run i współpracuje ze Stowarzyszeniem Czysta Polska. Ponadto, w 2022 roku EPAM Gdańsk był głównym sponsorem hackathonu Hack4Change, dzięki czemu wsparł tworzenie nowoczesnych technologicznie projektów, które poprawiają komfort życia w lokalnych społecznościach. 

Firma prowadzi obecnie w Polsce kilkaset procesów rekrutacyjnych, poszukując osób zainteresowanych pracą w modelu hybrydowym oraz w pełni zdalnym w oparciu o różne formy zatrudnienia. EPAM aktywnie poszukuje m.in. specjalistów Java, JavaScript, .NET, Python, a także testerów oprogramowania (QA), ekspertów DevOps/Cloud i Big Data oraz Project i Delivery Managerów. Wszystkie oferty pracy w EPAM Polska są publikowane na stronie epamfuture.pl.