Skip navigation EPAM

EPAM rozwija żagle z VII Biznes Ligą Żeglarską

2 czerwca, 2018
Gdansk, Polska

02 czerwca 2018 w Sopocie rozpoczął się sezon żeglarski a wraz z nim Biznes Liga Żeglarska. Na liście startowej jedenaście załóg, w tym nasza reprezentacja, która debiutuje w regatach.

Biznes Liga Żeglarska daje możliwość uczestnictwa w wysokiej klasy, profesjonalnych wyścigach regatowych pomiędzy reprezentantami rozmaitych biznesów, prowadzonych pod okiem czołówki polskich żeglarzy sportowych. Załogi, poza praktyczną możliwością doskonalenia swoich umiejętności, rywalizują w widowiskowej formule wyścigów przy sopockim molo, które jest najbardziej dogodnym miejscem do kibicowania takim zmaganiom w Polsce. Każdy uczestnik może nauczyć się taktyki walki z przeciwnikiem, trymowania żagli oraz technik prowadzenia jachtu.

Zasady regat są następujące:

  • Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, a rywalizacja w każdej rundzie rozciągnięta jest na dwa dni.
  • W finale spotkają się najlepsze zespoły obu grup, a zdobyte do tego momentu punkty nie będą się liczyły się w klasyfikacji końcowej. Dlatego też walka o zwycięstwo w całej Lidze potrwa do ostatniego wyścigu, ostatnich regat.
  • Cykliczne regaty prowadzone są na jednakowych, wyczynowych jachtach sportowych Delphia 24 OneDesign.
  • Wyścigi odbywają się w odstępach dwutygodniowych.
  • Zespoły składają się z 4-6 osób – jako załogi firmowe.

Czas spędzony na wodzie w oprawie prawdziwych wyścigów sportowych gwarantuje ogrom zdrowych emocji, co zresztą można dostrzec na ujęciach z dotychczasowych żeglarskich zmagań.

Witaj. W czym możemy pomóc?

Nasze lokalizacje