TechTalks w Gdańsku i Krakowie – Nowy Barcamp dla Programistów

TechTalks to międzynarodowe spotkania IT, które organizator – firma EPAM – z sukcesem rozwija w swoich lokalizacjach na całym świecie. Pierwsze spotkanie w Polsce odbyło się w marcu tego roku we Wrocławiu i przyciągnęło ponad 70 developerów. W kwietniu odbędą się dwa wydarzenia o tematyce Java w Gdańsku i Krakowie.

TechTalk Kraków

TechTalk odbędzie się 19 kwietnia o godz. 18.00 na Barce przy ulicy Podgórskiej 16. Spotkanie o tematyce „Advanced Testing Tools” poprowadzi Tomasz Borek, jeden z liderów polskiego JUGa, SCKRK i Lambda Lounge Kraków. Podczas sesji prowadzący opowie o zaawansowanych narzędziach do testowania, m.in. do testów systemowych, integracyjnych czy wymagań niefunkcjonalnych. Wśród pokazanych narzędzi będzie DBUnit, DataBene Benerator, LiquiBase czy Spring Data, ale także narzędzia do odpalenia z linii komend GNU/Linuxa albo nowości z JUnit 5. Prezentacja zostanie poprowadzona w języku angielskim.

Więcej informacji i rejestracja dostępne na platformie eventowej. Zapisy otwarte są do 14 kwietnia.

TechTalk Gdańsk

Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia o godz. 17.30 w Olivia Sky Club przy ulicy Grunwaldzkiej 472A. TechTalk poprowadzi dwóch doświadczonych Java developerów. Tematy – „The Black Magic of Magnolia CMS” oraz „High Performance Messaging in Java”. Prelekcje poprowadzą Łukasz Koziel – jego doświadczenie obejmuje m.in. pracę nad znanym polskim systemem informacji prawnej oraz produktami dla branży hazardowej, front-endowiec i back-endowiec w jednym – a także Michał Jonko, programista od 10 lat, który tworzył rozwiązania dla wielu branż, w tym telekomunikacji oraz turystyki, pasjonat Java w systemach wbudowanych i mikroelektronice.

Zapisy na wydarzenie otwarte są do 13 kwietnia. Link do platformy eventowej.

Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny. Rejestracja jest obowiązkowa.

Organizatorem TechTalks jest EPAM, jeden z liderów w zakresie inżynierii oprogramowania w Europie Środkowo-Wschodniej. EPAM to na całym świecie ponad 18 tysięcy specjalistów, którzy codziennie poszukują rozwiązań IT zmieniających biznes. W Polsce firma obecna jest w trzech miastach: Krakowie,  Gdańsku oraz we Wrocławiu. TechTalk będzie pierwszym z serii wydarzeń, które firma zaplanowała w najbliższym czasie. Odwiedź fanpage EPAM na Facebooku i bądź na bieżąco.

Artykuł został oyginalnie opublikowany na www.java.pl.

O EPAM:

EPAM należy do światowych liderów z zakresu inżynierii oprogramowania. Firma działa od 1993 roku i zatrudnia blisko 22 tys. pracowników w ponad 20 krajach na całym świecie. Do klientów EPAM należą globalne korporacje z takich sektorów jak finanse i bankowość, media, hi-tech, opieka zdrowotna czy turystyka. Spółka notowana jest na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a jej siedziba główna znajduje się w Newtown, USA.

W Polsce firma rozpoczęła działalność w 2011 roku i obecna jest w czterech miastach: Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu oraz Katowicach. Tym, co wyróżnia EPAM na rynku, jest kultura organizacyjna, atmosfera pracy oraz wielka pasja do technologii. EPAM regularnie wspiera inicjatywy związane z branżą IT, organizuje również własne spotkania dedykowane środowisku developerów – TechTalks czy hackathony.

W 2015 roku firma znalazła się na na szczycie zestawienia „FORTUNE’S 100 Fastest Growing Technology Companies” w kategorii przedsiębiorstw dostarczających rozwiązania IT, z kolei w 2016 została sklasyfikowana na 8. miejscu zestawienia „25 Fastest Growing Public Tech Companies” magazynu Forbes.