Nowa Lokalizacja EPAM w Polsce

EPAM, lider w branży tworzenia oprogramowania w regionie centralnej i wschodniej Europy, otwiera w Katowicach nowe biuro. W perspektywie kilku lat firma planuje zatrudnić na Śląsku 500 osób.

Do tej pory firma EPAM posiadała w Polsce oddziały w trzech lokalizacjach – Krakowie, Gdańsku oraz we Wrocławiu. Obecnie w polskich biurach przedsiębiorstwa pracuje ponad 800 osób, tylko do końca roku EPAM planuje tę liczbę podwoić. Wybraliśmy Katowice, ponieważ są tu firmy, które zatrudniają najlepszych informatyków, co daje nam dostęp do doświadczonych specjalistów IT. Znajdują się tu również liczne uniwersytety, kształcące specjalistów z interesujących nas dziedzin, co dodatkowo zapewnia stabilną liczbę kandydatów dla firm z naszej branży. Poza tym, Katowice posiadają także szeroką ofertę nowoczesnych powierzchni biurowych. Dodatkową zaletą jest też położenie i dobra komunikacja – z jednej strony z Krakowem czy Wrocławiem, z drugiej, bliskość dwóch lotnisk: w Pyrzowicach i nieco dalej w Balicach – mówi Jarosław Wachowicz, Delivery Manager.

Jakich specjalistów poszukuje EPAM?

Szansę na zatrudnienie mają głównie programiści, przede wszystkim Javy i .NET, a także analitycy biznesowi, kierownicy projektów informatycznych czy inżynierowie QA (zapewnienie jakości), zwłaszcza specjaliści w zakresie testów automatycznych. Szukamy osób posiadających już kilkuletnie doświadczenie na rynku pracy. Oprócz bardzo konkurencyjnego wynagrodzenia, oferujemy dodatkowo szeroki pakiet benefitów, pracę z najnowszymi technologiami i udział w ciekawych, międzynarodowych projektach – dodaje Jarosław Wachowicz, Delivery Manager.

Nowa siedziba w Katowicach znajduje się tymczasowo w kompleksie Revita Park przy ulicy Żelaznej 15. W przyszłym roku firma planuje przeprowadzkę do większego biura.

EPAM Systems działa na całym świecie od ponad 20 lat i zatrudnia już blisko 22 tys. osób. Tym, co wyróżnia EPAM na rynku, jest kultura organizacyjna, atmosfera pracy oraz wielka pasja do technologii. W firmie prężnie funkcjonuje dział szkoleń, który ze swoją szeroką ofertą zapewnia pracownikom dostęp do najlepszych treningów. Pracownicy EPAM mają także możliwość uczestnictwa w różnych konferencjach technologicznych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. EPAM organizuje również regularnie spotkania dedykowane osobom z branży IT – TechTalks czy hackathony. 

O EPAM:

EPAM należy do światowych liderów z zakresu inżynierii oprogramowania. Firma działa od 1993 roku i zatrudnia blisko 22 tys. pracowników w ponad 20 krajach na całym świecie. Do klientów EPAM należą globalne korporacje z takich sektorów jak finanse i bankowość, media, hi-tech, opieka zdrowotna czy turystyka. Spółka notowana jest na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a jej siedziba główna znajduje się w Newtown, USA.

W Polsce firma rozpoczęła działalność w 2011 roku i obecna jest w czterech miastach: Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu oraz Katowicach. Tym, co wyróżnia EPAM na rynku, jest kultura organizacyjna, atmosfera pracy oraz wielka pasja do technologii. EPAM regularnie wspiera inicjatywy związane z branżą IT, organizuje również własne spotkania dedykowane środowisku developerów – TechTalks czy hackathony.

W 2015 roku firma znalazła się na na szczycie zestawienia „FORTUNE’S 100 Fastest Growing Technology Companies” w kategorii przedsiębiorstw dostarczających rozwiązania IT, z kolei w 2016 została sklasyfikowana na 8. miejscu zestawienia „25 Fastest Growing Public Tech Companies” magazynu Forbes.