05/12/2016

Code Europe

Kraków

Z przyjemnością angażujemy się w różnego rodzaju inicjatywy skierowane do pasjonatów technologii – zarówno te cieszące się popularnością i uznaniem w środowisku IT, jak i zupełnie nowe projekty.

Dlatego też z dumą wspieramy pierwszą edycję Code Europe – największej w Polsce bezpłatnej konferencji programistycznej dla studentów, absolwentów i specjalistów w dziedzinie IT.

Tematyka Code Europe skupia się na najnowszych technologiach i trendach w dziedzinie IT. W ciągu jednego dnia konferencji odbędzie się ponad 40 warsztatów i prelekcji, obejmujących 30 języków kodowania, a wszystko zostanie poprowadzone przez uznanych na arenie międzynarodowej ekspertów.

Oprócz udziału w konferencji w roli partnera, EPAM będzie miał również swój wkład w część merytoryczną wydarzenia – Tomasz Borek, Lead Training and Development Specialist z naszego krakowskiego oddziału, poprowadzi sesję „10 jednolinijkowców devopsa”. Zachęcamy do uczestnictwa!

 

22/10/2016

Global Day of Coderetreat 2016

Gdańsk, Kraków

EPAM po raz kolejny wspiera Global Day of Coderetreat – ogólnoświatowy „dzień programowania”, inicjatywę zakładającą organizację w wyznaczonym dniu warsztatów dla developerów według określonej formuły. 22 października w gdańskim i krakowskim biurze EPAM, programiści będą mieli okazję doskonalić swoje umiętności kodowania pod okiem doświadczonych developerów – wydarzenie w Gdańsku poprowadzi Michał Gruca, Lead Software Engineer EPAM, lider gdańskiego JUGa, znany także z konferencji GeeCON czy JDD. Z kolei w Krakowie, podczas wydarzenia zorganizowanego wspólnie z SCKRK, o uczestników zadba Tomasz Borek, Lead Training and Development Specialist EPAM, jeden z liderów polskiego JUGa, SCKRK i Lambda Lounge Kraków.

Wydarzenia odbywające się w ramach Global Day of Coderetreat mają jasno sprecyzowaną formułę. Firmy i stowarzyszenia na całym świecie organizują w wyznaczonym dniu warsztaty, składające się z kilku 45-minutowych sesji. Podczas każdej z nich developerzy pracujący w parach starają się rozwiązać pewien problem programistyczny. Po każdej sesji następuje zamiana par, a stworzony kod jest usuwany. Inicjatywa z jednej strony ma na celu ćwiczenie różnych aspektów kodowania, bez względu na poziom posiadanych umiejętności czy znane języki programowania. Z drugiej strony, chodzi po prostu o dobrą zabawę – sesje przebiegają w luźnej, pozbawionej rywalizacji i pośpiechu atmosferze.

Szczegóły wydarzeń:

Gdańsk:

Data: 22 października, godz. 10.00 – 17.00

Miejsce: biuro EPAM, Olivia Six, ul. Grunwaldzka 472D

Obowiązkowa rejestracja dostępna jest na platformie eventowej EPAM

 

Kraków:

Data: 22 października, godz. 9.00 – 17.00

Miejsce: biuro EPAM, Quattro C, Bora Komorowskiego 25C

Obowiązkowa rejestracja dostępna jest na Meetup SCKRK

04/10/2016

TechTalk #2 Kraków

Kraków

4 października na Barce odbędzie się drugi TechTalk organizowany w tym roku przez EPAM w Krakowie. Tym razem wydarzenie skierowane będzie przede wszystkim do programistów front-end.

Podczas eventu specjaliści EPAM poprowadzą dwie sesje – Denis Kuzin, Lead Software Engineer, opowie o podstawach NLP, hierarchii Chomsky’ego i ich zastosowaniu w projektach opartych na JavaScript. Z kolei Paweł Hajduk, Senior Software Engineer, doradzi jak uniknąć typowych błędów podczas pisania kodu, co zrobić, żeby kod był bardziej czytelny, a jego tworzenie zajmowało mniej czasu. Jak zwykle poza samymi prezentacjami przewidziano również czas na zadawanie pytań, dyskusję oraz networking.

TechTalk odbędzie się we wtorek, 4 października o godz. 18.00 na Barce przy ul. Podgórskiej 16. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązkowa rejestracja i szczegółowa agenda dostępne są na platformie eventowej EPAM. Prezentacje poprowadzone zostaną w języku angielskim. 

04/09/2016

Poland Business Run

Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice

Jesteśmy społecznie odpowiedzialni, dlatego z wielką przyjemnością wspieramy Poland Business Run – fundację organizującą największy w kraju bieg charytatywny, odbywający się co roku w największych polskich miastach. W 2016 roku EPAM jest sponsorem i współorganizatorem Kraków Business Run oraz pierwszej edycji Gdańsk Business Run.

EPAM angażuje się w inicjatywę nie tylko jako sponsor i organizator – 4 września 130 naszych pracowników wystartuje w biegach w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Katowicach. Zebrane środki zostaną przekazane na pomoc osobom niepełnosprawnym, między innymi podopiecznym Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.

Więcej informacji na temat inicjatywy dostępnych jest na stronie internetowej Poland Business Run.

Kontakt z nami

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt telefoniczny:

Tel: +48 12 222 02 02

Zadaj pytanie online »